DOBRO ISKORIŠĆENI KAZNENI POENI OD KINESKE KOMPANIJE: Grad kupuje električne autobuse !

Gradski sekretar za javni prevoz Jovica Vasiljević izjavio je da je GSP "Beograd" postupio ispravno kada je naplata penale za kašnjenje kompaniji "Hajger".

Naime, kineska kompanija nije na vreme isporučila 174 kupljenih autobusa, a Vasiljević najavljuje da će za taj novac biti kupljena tri nova električna autobusa.

- Mogu da imam lično razumevanje za probleme sa isporukom novih motora u skladu sa regulativom Evropske unije jer je to problem koji imaju svi proizvođači u svetu, ali ugovor je jasan. Ako se autobusi ne isporuče do današnjeg dana, dobavljač plaća penale u iznosu od 1,46 miliona evra- rekao je Vasiljević.

Dodao je da je GSP "Beograd" postupilo po ugovoru i da su tako zaštićeni interesi grada i građana, a tako se nekada nije radilo. Vasiljević je rekao da će Grad Beograd za naplaćenih 1,46 miliona evra kupiti tri električna nova autobusa.

Od novca koji smo naplatili za kašnjenje isporuke kupićemo tri nova električna autobusa. Grad će od svojih sredstava kupiti još sedam autobusa i tako pokrenuti novu ekološku liniju koja će saobraćati između Slavije i Kalemegdana, rekao je Vasiljević.

 

 

Izvor: B92
Foto: YouTube/ AutobusiNET/ Printscreen

Pratite nas na društvenim mrežama

Preporučene vesti



Podeli novost

HappyTV

Četvrtak
04:30  Rano jutro  
06.45  Dobro jutro Srbijo  
11:30  Parovi - Jutarnja kafica  
11:55  Vesti  
12:05  Parovi - Jutarnjakafica  
12:55  Vesti  
13:05  Parovi - Jutarnja kafica  
13:55  Vesti  
14:05  Serija: Kazna  
15:15  Posle ručka  
17:30  Telemaster  
18:10  Serija: Kazna  
19:00  Upoznajte Parove  
22:00  Parovi žurka  
02:30  Parovi - Noćobdije  
04:30  Rano jutro