DOLJEVAC, LUČANI, KLADOVO, KULA: U nedelju će se održati lokalni izbori u četiri opštine!

U četiri lokalne samouprave - Lučanima, Kladovu, Doljevcu i Kuli u nedelju, 16. decembra, održavaju se lokalni izbori, a izborna tišina počela je da teče od ponoći.

Na redovnim lokalnim izborima u Lučanima učestvuje osam izbornih lista.

To su: "Aleksandar Vučić - zato što volimo Lučane i Dragačevo", "Milan Krkobabić - Partija ujedinjenih penzionera", POKS, "Savez za Srbiju - Savez za Dragačevo - Milan Radičević - Srpski pokret Dveri - Demokratska stranka - Narodna stranka -Zajedno za Srbiju - Zdrava Srbija - Levica Srbije - Pokret za preokret - Sloga - Otadžbina".

Za ulazak u Skupštinu opštinu Lučana bore se i liste "Dr Vojislav Šešelj - Srpska radikalna stranka", Socijalistička partija Srbije - Bolja Srbija, "Grupa građana Jedan tim - Ivica Vukićević" i "Jedinstvena Srbija - Dragan Marković Palma".

Pravo glasa ima 16.483 birača.

Osam izbornih lista je i u Kuli: "Aleksandar Vučić - Zato što volimo Kulu", "Socijalistička partija Srbije - Ivica Dačić", "POKS - Marko Košutić", "Ruska stranka - Dušan Hajduković - Kekini principi, "Pokret socijalista Aleksadnar Vulin", "Srpska radikalna stranka - dr Vojislav Šešelj", "PUPS - Milan Krkobabić - I Kula je Srbija" i Grupa građana "Kritična masa".

Na tim izborima, pravo glasa ima oko 36.000 građana. 

Na lokalne izbore u nedelju će i građani Kladova, gde pravo glasa ima nešto više od 22.300 građana.

Prijavljene su četiri izborne liste: SNS-a, SPS-a, PUPS-a i SRS.

U Doljevcu će se građani, njih 14.700 sa pravom glasa, opredeljivati se između izbornih lista - SNS-a, SPS-a, PUPS-a, Jedinstvene Srbije, SRS-a i Grupe građana "Za demokratski Doljevac". 

 

 

Happytv.rs
Foto: Twitter/Balkanist

Pratite nas na društvenim mrežama

Preporučene vesti



Podeli novost

HappyTV

Ponedeljak
04:30 Rano jutro
06:45 Dobro jutro Srbijo
11:10 TOP SHOP
11:30 Parovi - Jutarnja kafica
11:55 Vesti
12:00 Parovi - Jutarnja kafica
12:55 Vesti
13:05 Parovi - Jutarnja kafica
14:00 Dnevnik
14:30 Posle ručka
16:30 Serija: Suze moje sestre
17:30 Telemaster
18:20 Kviz: Naslovna strana
18:55 Upoznajte Parove
19:55 Bingo
20:30 Upoznajte Parove
21:00 Ćirilica 
23:00 Parovi - Izbor pomoćnika
02:30 Parovi - Live