09.12.2019 u 09:42
0

POBEDA ZA DOBRO JUTRO: Srpske RUKOMETAŠICE razvalile Nemice! (FOTO)

Rukometašice Srbije pobedile su Nemačku 29:28 posle dramatične završnice u drugom meču Glavne faze Svetskog prvenstva!

"Orlice" su ispustile pet golova prednosti u prvom poluvremenu, tokom većeg dela drugog jurile Nemačku, a onda slavile golom Kristine Liščević iz sedmerca po isteku vremena!

Srbija je drugom pobedom u Grupi I izborila šansu da se u poslednjem kolu bori za plasman u polufinale SP u Japanu!

"Orlice" imaju četiri boda, jedan manje od Nemačke, dok je izjednačena sa Holandijom i Norveškom koje igraju sa Danskom i Južnom Korejom.

Ako Dankinje i Korejke pobede, onda će Srbija u poslednjoj rundi imati priliku da pobedom nad Danskom izbori mesto u borbi za medalje u Japanu.

Srbija: Cvijić 7, Janjušević, Jovović, Kojić, Lavko 5, Liščević 2, Nikolić 3, Obradović 1, Pop-Lazić 4, Radojević 1, Radosavljević 1, Risović, Stevin, Stoiljković 3, Tomašević, Trifunović 2

Nemačka: Benke 5, Behrend, Berger 5, Bolk 2, Ekerle, Grijsels, Grosman, Lauenrot 4, Minevskaja 6, Naidzinavičus 3, Roh, Šmelcer, Šulce, Štole 2, Vajgel 1, Žoke

Srbiju je do impresivne pobede predvodila Dragana Cvijić sa sedam golova uz samo jedan promašaj iz igre.

Pet je postigla Jelena Lavko, četiri je dodala Slađana Pop-Lazić, dok je heroina Liščević dala dva, ali ovaj drugi vredi kao 10 jer nije podlegla pritisku šuta za pobedu po isteku vremena.

Nemačku je predvodila Minevskaja sa šest golova, a po pet su dale Benke i igračica utakmice Berger.

Srbija u trećem, poslednjem kolu Glavne runde igra sa selekcijom Danske, u sredu od 10 časova po našem vremenu.

Srbija je odlično otvorila meč, igrače su "Orlice" s lakoćom u napadu, ali odbrana nije pratila taj nivo, pa je Nemačka lako parirala našem timu.

SELEKTOR RUKOMETAŠICA ZADOVOLJAN: Bila je to teška, ali dobra utakmica!

Tako je bilo sve do 4:4, kada se konačno razigrala i odbrana Srbije, što odmah rezultuje serijom 5:1 za četiri gola prednosti (9:5).

Pritom je i Tomaševićeva počela da zaustavlja udarce Nemica, pa je besprekorni napad odveo "Orlice" do ogromnih pet golova prednosti (12:7) već u 18. minutu meča.

Naše rukometašice propuštaju nekoliko napada za +6, nakon čega je usledila kazna, Nemice realizuju tri brza napada preko Roh, Vajgel i Berger i smanjuju na 12:10.

Srbija je održavala vođstvo još nekoliko minuta, ali je usledio novi krizni period što rivalke ne propuštaju da iskoriste i pogocima Lauenrot i Naidzinavičus poravnavaju na 15:15 dva minuta pre poluvremena.

Nakon nekoliko minuta egala, Srbija ulazi u sjajan ritam u poslednjem minutu te preko Cvijićeve i Lavko stiže do +2 pred poluvreme (19:17).
Srbija je nastavila u istom ritmu na startu drugog dela meča, ali Nemačka preuzima kontrolu posle pet minuta i na krilima Minevskaje i Berger koristi pad u igri našeg tima za potpuni preokret 21:20 u 37. minutu.

Izvor: B92.net