19.05.2018 u 19:47
0

KRALJ RAZBIO RUSKU ARMIJU U BEOGRADU: Real preko CSKA do finala Fajnal fora sa Fenerbahčeom! (VIDEO)

Košarkaši Real Madrida plasirali su se u finale fajnal-fora Evrolige, pošto su večeras u drugom polufinalu pobedili moskovski CSKA sa 92:83 (20:30, 27:16, 16:10, 29:27).

Real će u finalu u nedelju igrati protiv Fenerbahčea, koji je ranije danas u prvom polufinalu slavio protiv Žalgirisa. Najefikasniji u pobedničkom timu bili su Luka Dončić i Serhio Ljulj sa po 16 poena, dok su Gustavo Ajon i Trej Tompkins dodali po 12.

U redovima CSKA najbolji je bio Nando de Kolo sa 20 poena, po 16 su ubacili Kajl Hajnc i Vil Klajburn su ubacili po 16, dok je Kori Higins utakmicu završio sa 15 poena.

Finale je u nedelju od 20.00.

Za razliku od prvog polufinala u kom su Fenerbahče i Žalgiris igrali jake odbrane, meč izmedju Reala i CSKA doneo je u potpunosti drugačiju sliku.

CSKA je bolje ušao u utakmicu predvodjen raspoloženim Higinsom, koji je u prvoj deonici zabeležio samo jedan promašaj iz igre u pet pokušaja.

Moskovljani su solidnom odbranom, ali pre svega jakim napadom posle 10 minuta vodili sa 30:20.

Madridjani su serijom 14:2, koju su predvodili Fabijen Kozer, Serhio Ljulj i Džejsi Kerol, na početku druge četvrtine odgovorili i došli do preokreta.

Do poluvremena uglavnom se igralo koš za koš, da bi Real dvojkom Treja Tompkinsa uz zvuk sirene na pauzu otišao s pola koša prednosti 47:46.

CSKA je mini-serijom 5:0 počeo drugo poluvreme i ponovo došao do prednosti, ali je Real odgovorio serijom 13:0 kojom je došao nadomak dvocifrene prednosti.

Ekipa Dimitrisa Itudisa uspela je da zaustavi nalet Madridjana i u poslednju četvrtinu udje sa zaostatkom od sedam poena – 56:63.

Trojkom De Koloa, a potom i zakucavanjem Nikite Kurbanova posle izgubljene lopte na sredini terena CSKA je prišao na tri poena zaostatka, ali vrlo brzo se Real preko Ljulja i Tavaresa, te trojkom Tompkinsa odvojio i došao do prve dvocifrene prednosti na meču 73:61.

CSKA je pet minuta pre kraja meča uspeo da prepolovi minus, ali je Real odbio taj nalet ruskog tima i na kraju slavio pobedu i prolaz u veliko finale.

TOK MEČA:

ČETVRTA ČETVRTINA:

39. minut – 75:85 – Ajon posle ofanzivnog skoka donosi dvocifrenu prednost svom Real Madridu.

38. minut – 75:83 – Novi poeni Luke za prednost Reala od 8 poena, ovog puta sa linije penala.

36. minut – 73:79 – Serhio Ljulj pogađa novu trojku kojoj ponovo odvodi Kraljeve na značajniju prednost.

35. minut – 71:75 – Mini serija CSKA za novi povratak u meč.

34. minut – 66:75 – Novi poeni za Tomkinsa, njegov 10 poen i značajan doprinos sa klupe.

33. minut – 61:73 – Još brži je bio odgovor Reala! Sada je već +12, Tompkins je ukradenom loptom i trojkom zapalio klupu Madriđana, tajm-aut je uzeo Dimitris Itudis.

31. minut – 61:64 – Munjevita mini serija CSKA, trojka De Koloa, pa ukradena lopta i kucanje Kurbanova.

TREĆA ČETVRTINA:

30. minut – 56:61 – Hajns ubacuje svoj 10 poena i vraća Moskovljane u život.

28. minut – 52:60 – Kori Higins pogađa sa penala i prekida seriju Madriđana.

26. minut – 51:60 – Kozer pogađa trojku, a odmah za njim i Luka Dončić sa jedne noge za najveće vođstvo Kraljeva na meču. Serija Reala 13:0.

25. minut – 51:52 – Mini serija Reala od 5:0. Najefikasniji kod Kraljeva je Dončić sa 14 poena.

23. minut – 51:47 – Nastavila se igra u izuzetno visokom intentzitetu i posle povratka sa pauze, a ponovo je CSKA bio taj koji se nešto bolje snašao i mini serijom u uvodna dva minuta, uz treću treću trojku Klajburna, povratio prednost na svoju stranu.

21. minut – 48:47 – Otelo hanter zakucava za prve poene u drugom poluvremenu.

Druga četvrtina:

20. minut – 46:47 – Trej Tomkins pogađa uz zvuk sirene za novo vođstvo Madriđana. Najefikasniji u prvom poluvremenu je Kori Higins sa 12 poena.

19. minut – 46:45 – Sjajn poen Ljulja, očigledno je da se Španac oporavio od porede i da je onaj stari napokon.

18. minut – 40:42 – Novo vođstvo Reala zahvaljujući Luki Dončiću. Njegov 9 poen.

17. minut – 38:40 – Kurbanov na kratko vraća CSKA u vođstvo, ali Kerol opet pogađa trojku.

13. minut – 34:37 – Neverovatni Real, Kerol još jednom za tri! Serija Reala 17:4!

13. minut – 32:34 – Klajburn prekida seriju Reala sa penala, ali onda su sevnule još dve trojke Madriđana – Tompkinsa i Ljulja. To je prvo vođstvo "kraljeva".

12. minut – 30:28 – Da se serija Reala poveća na 8:0 pobrinuo se Kerol pogodivši za tri poena. Itudis je tražio tajm-aut.

11. minut – 30:25 – I Kozer ubacuje trojku, a onda i Ljulj poentira posle prodora.

Prva četvrtina:

10. minut – 30:20 – Klajburn ubacuje trojku u poslednjim trenucima prve deonice. Lopta se nećkala, ali ipak prošla kroz obruč za "plus deset".

9. minut – 23:16 – Prvi poeni za De Koloa, najboljeg poentera regularnog dela kod Moskovljana. Željko Obradović posmatra ovaj duel.

8. minut – 21:16 – Ponovo Luka pogađa, sada sa linije penala. On je jedino pravo rešenje za Madriđane.

6. minut – 17:14 – Luka Dončić je uzeo stvari u svoje ruke, njegov peti poen. Real nema neka rešenja u napadu.

5. minut – 15:9 – Novi koš Rodrigeza, uzeo je loptu i nikome ne dodaje. NJegov peti poen. Promašio je jednom šut za tri poena.

4. minut – 13:7 – Ponovo pogađa Kori Higins, ušao je u ovaj meč veoma raspoložen. Imao je i jedno spektakularno zakucavanje preko Ajona.

3. minut – 9:4 – Nova trojka CSKA, sada je to uradio Serhio Rodrigez. Na drugoj strani sve ponene postigao je Gustavo Ajon.

2. minut – 3:2 – Prve poene za Real pogađa Gustavo Ajon.

1. minut – 3:0 – Prvi koš na meču pogađa Kori Higins.

Ova dva kluba su se već dva puta sastali ove sezone u regularnom delu Evrolige.

U obe utakmice domaćini su uspeli da slave. Prva utakmica je odigrana u oktobru, a Real je slavio sa 82:69.

U drugom meču, odigranom u februaru ove godine, Moskovljani su slavili sa 93:87.

Oba tima su prošle sezone zaustavljena u polufinalu Evrolige koji se igrao u Istambulu, pa će ove godine situacija biti drugačije, dakle jedna ekipa će ove godine biti u finalu sigurno.