17.06.2019 u 18:35
0

UŽIVO NA PORTALU HAPPY TELEVIZIJE: Partizan – Zvezda 75:76! ZVEZDA OSVOJILA 20. TITULU, POGODAK BERONA U POSLEDNJOJ SEKUNDI!

Crno-beli su domaćini, što znači da u dvorani "Aleksandar Nikolić" neće biti Zvezdinih navijača.

Crveno-beli vode u seriji 2:1 i danas imaju priliku da trećom pobedu odbrane titulu.

S druge strane, ekipa Andree Trinkijerija ima imperativ pobede kako bi se izborila za "majstoricu", koja bi se igrala u četvrtak.

Zvezda će biti rasterećenija od nas, što favorita uvek stavlja u lagodniju poziciju. Znamo da će biti jos teže, znamo da ćemo greške morati da smanjimo na minimum, znamo da ćemo morati da odigramo skoro savršenu utakmicu. Za to je prvenstveno neophodno da apsolutno svih 40 minuta budemo maksimalno koncentrisani na cilj, da nam fokus ni na sekund ne skrene sa zadataka – rekao je Trinkijeri.

Ujedno, Partizanu je današnji meč poslednji u "Pioniru" kao domaćinu posle 27 godina, jer se od sledeće "seli" u "Arenu".

Sve tri dosadašnje utakmice su bile teške, na jednu, dve lopte. Voleo bih da mogu da vam kažem kako će biti. Moramo da se pripremimo i da odigramo dobru utakmicu. Imamo meč loptu – rekao je trener Zvezde Milan Tomić.

Utakmica je počela!

PRVA ČETVRTINA:

1. minut – 0:3 – Beron trojkom uz zvuk sirene otvara meč. Trinkijeri je opomenut odmah na startu meča.

2. minut – 0:6 – sada pogađa Davidovac trojki i ponovo uz zvuk sirene.

3. minut – 0:6 – Koškanje Veličkovića i Fajea, ali sve se brzo smirilo.

3. minut – 1:6 – Prvi koš za Partizan pogađa Zagorac sa penala.

4. minut – 3:6 – Prvi koš iz igre za Partizan pogađa Gagić.

5. minut – 5:9 – Ponovo Gagić pogađa za Partizan, a onda Ristić na drugoj strani. Na tribinama je i Bogdan Bogdanović.

6. minut – 8:9 – Ponovo Gagić pogađa, sada uz faul. Njegovih sedam vezanih poena.

6. minut – 9:9 – Ponovo Gagić, njegov osmi poena na meču.

6. minut – 11:11- Posle poena Veličkovića, na drugoj strani pogađa Simanić.

8. minut – 14:11 – Trojka Jaramaza.

9. minut – 18:11 – Nikolić sa distance pagađa posle tajm-auta Zvezde.

9. minut – 18:16 – Posle trojke Riversa uz zvuk sirene pogađa i Odžo uz puno sreće.

10. minut – 23:16 – Ponovo min-serija Partizana zahvaljujući dobroj odbrani.

DRUGA ČETVRTINA:

11. minut – 23:17 – Odžo sa penala postiže prvi koš u nastavku.

12. minut – 25:17 – Nikola Janković pogađa oba slobodna bacanja za najveću prednost Partizana.

12. minut – 25:20 – Druga trojka Davidovca.

12. minut – 27:20 – Jaramaz precizan sa poludistance.

13. minut – 29:20 – Kakva kontra Veličkovića i pogodak pod faulom, ali promašuje dodatno slobodno bacanje.

14. minut – 29:22 – Odžo daje zicer.

14. minut – 32:22 – Trojka Nikolića.

15. minut – 34:22 – Pejdž promašuje zicer, što popravlja Veličković.

15. minut – 36:25 – Novica je nezaustavljiv u ovim momentima, ali je onda Čović odgovorio trojkom i prekinuo seriju Partizana 11:2.

17. minut – 36:28 – Treća trojka gostiju na isteku napada, ovaj put Lazić.

18. minut – 39:28 – Prvi poeni Stefana Jankovića – trojka.

19. minut – 39:30 – Odžo promašuje dva bacanja, pa Lazić daje dva.

20. minut – 39:32 – Lazić je u seriji.

20. minut – 42:32 – Renfro trojkom vraća Partizanu dvocifrenu prednost.

20. minut – 42:34 – Rivers smanjuje na "minus osam".

TREĆA ČETVRTINA:

21. minut – 42:37 – Davidovac još jedna trojka! Ovo je četvrti put da crveno-beli pogađaju trojku na isteku napada.

22. minut – 44:37 – Renfro daje prvi koš za Partizan u drugom poluvremenu.

22. minut – 44:40 – I Beron daje trojku!

23. minut – 46:40 – Poeni Zagorca.

25. minut – 46:41 – Prvi poen Fajea!

27. minut – 46:43 – Odžo pogađa, Zvezda je na samo "minus tri".

27. minut – 48:43 – Veličković asistira, Gagić poentira.

27. minut – 48:46 – I Čović daje trojku, pa Trinkijeri traži tajm-aut.

28. minut – 49:46 – Zagorac polovičan sa linije penala.

28. minut – 49:49 – Trojka Berona za izjednačenje. Amerikanac je za tri poena šutirao 3/4.

29. minut – 50:49 – I Nikola Janković daje samo jedno bacanje.

29. minut – 52:49 – Prvi poeni Marinkovića danas! Postigao ih je sa linije penala.

30. minut – 52:52 – Kakva trojka Berona! Sa skoro devet metara!

30. minut – 52:52 – Nikola Janković je dobio udarac u lice. Prokrvario je iznad oka, pa je napustio teren.

ČETVRTA ČETVRTINA:

31. minut – 53:52 – Poslednja deonica počela je jednim pogotkom Gagića iz slobodnih bacanja.

31. minut – 56:55 – Razmena trojki: Rivers, pa Zagorac!

32. minut – 56:55 – Prekid! Sudije su prekinule utakmicu jer je svašta palo na parket. "Grobari" su tako reagovali zbog odluke da se dosudi faul Zagorcu.

GROM JE UDARIO U HALU PIONIR, ZBOG ČEGA SE TREĆINA SVETALA POGASILA, A I DALJE PROKIŠNJAVA.

Utakmica je posle 20-minutnog prekida nastavljena.

33. minut – 56:57 – Čović pogađa prve poene u nastavku utakmice.

34. minut – 58:59 – Rezultatska klackalica… Pogađaju Renfro i Odžo.

36. minut – 63:62 – Trojka Marinkovića za vođstvo Partizana, njegovi prvi poeni iz igre.

37. minut – 66:62 – I Pejdžu je ovo prva trojka večeras. Tomić zove tajm-aut.

Sudar Marinkovića i Lazića, kapiten Zvezde je ostao da leži posle udarca dobijenog u levu nogu. Lazić je nadugo zatim napustio teren i dobio aplauze!

37. minut – 66:64 – Beron pogađa oba bacanja.

37. minut – 66:67 – Prodor Čovića i asistencija, Davidovac daje još jednu trojku.

38. minut – 69:67 – Pejdž vraća trojku!

39. minut – 69:69 – Faje pogađa pod faulom, ali promašuje dodatno slobodno bacanje.

39. minut – 71:69 – Prodor i poeni Jaramaza.

39. minut – 71:71 – Beron izjednačuje.

40. minut – 73:71 – Pejdž daje oba slobodna bacanja.

40. minut – 73:74 – Beron daje dva plus jedan. Do kraja 31 sekund.

40. minut – 75:74 – Renfro iz teške pozicije vraća Partizan u vođstvo na 13 sekundi pre kraja.

40. minut – 75:76 – Prodor i poeni Berona u poslednjoj sekundi.

Izvor: Kurir