parovi prijava happy zvezda prijava kviz happy talent šou

DELIRIJUM U HUMSKOJ: Partizan pobedio Jang bojs, Grobari dočekali proleće u Evropi posle 13 godina!

Fudbaleri Partizana pobedili su na svom stadionu Jang bojs 2:1 (1:1) i kolo pre kraja grupne faze takmičenja obezbedili plasman u šesnaestinu finala Lige Evrope.

Na taj način će Partizan posle punih 13 godina igrati proleće u Evropi, koje se čeka u Humskoj još od 2005. godine!

Imaće ekipa Miroslava Đukića šansu i da obezbede prvo mesto u grupi, pošto je Skenderbeg u Albaniji savladao Dinamo iz Kijeva sa 3:2.

TOK MEČA

II POLUVREME

90+5. minut -KRAJ UTAKMICE U HUMSKOJ! Partizan je posle 13 godina obezbedio proleće u Evropi! Sjajno su crno-beli odigrali ovu utakmicu i golovima Tavambe i Ožegovića došli do velikog trijumfa nad Jang Bojsom.

90. minut - Pet minuta je glavni sudija produžio utakmicu

88. minut - Potpuna defanziva Miroslava Đukića, Ostojić menja Tavambu

83. minut - Ponovo se Asale našao u velikoj prilici ali je Mitrović uspeo sjajno da izblokira njegov udarac što je mnogo olakšalo posao Stojkoviću koji je bez problema uhvatio tu loptu

82. minuta - Druga izmena Miroslava Đukića, legenda kluba Saša Ilić ulazi umesto Danila Pantića

80. minut - Nova šansa za goste ali je Sov šutirao preko gola

79. minut - Izmena u Partizanu, Radin ulazi u igru umesto Ožegovića

78. minut - ZICER ZA TAVAMBU! Izbio je napadač Partizana sam ispred golmana Jang Bojsa, ali je onda očajno šutirao pravo u njegove ruke pa rezultat ostaje ne promenjen

75. minut - Ostao je sam Ngamelu na 16 metara i šutirao, ali je Stojković uspeo da odbrani

74. minut - Dve velike šanse za fudbalere Jang Bojsa ali su odlično intervenisali najpre Miletić a potom i Ožegović

69. minut - Povukli su se fudbaleri Partizana sada na svoju polovinu i čekaju grešku gostiju kako bi ih ponovo ugrozili iz kontri

66. minut - Izmena u Jang Bojsu, Ourau menja Nsamea

63. minut - Asale dobija žuti karton jer je namerno igrao rukom i prekinuo potencijalnu kontru crno-belih

59. minut - Prošao je Asale po desnoj strani, ali je onda bio jako sebičan na sreću Partizanove odbrane, i jako loše šutirao

53. minut - (2:1) GOOOOOOL! OŽEGOVIĆ! Sjajna akcija crno-belih, prvo je Tavamba proigrao Pantića, a kada su svi očekivali njegov udarac, on je pametno vratio loptu za Ožegovića koji je neometan glavom pogodio praznu mrežu

50. minut - Dobro je skočio Miletić nakon kornera ali je njegov udarac otišao pored gola

47. minut - Šutirao je Nsame ali je to bilo dosta slabo i neprecizno

46. minut - Počelo je drugo poluvreme

I POLUVREME

45+1. minut - KRAJ PRVOG POLUVREMENA! Odlično su fudbaleri Partizana otvorili utakmicu i pogotkom Tavambe nakon prekida došli do prednosti, ali su onda greškom u svom šesnaestercu poklonili gol Jang Bojsu i vratili ih u život! Nakon toga se igralo uglavno na sredini terena, pa ni jedna ekipa do kraja prvog dela nije imala ni jednu 100% šansu!

40. minut - Ovaj put su bili sigurni igrači Partizana u svom šesnaestercu nakon kornera, i bez problema otklonili opasnost

28. minut - Šut Jankovića, brani Fon Balmos.

26. minut - (1:1) GOOOL! Očajno je Tavamba reagovao u svom šesnaestercu nakon kornera i poslao loptu pravo na nogu Ngmalea koji je to iskoristio i udarcem sa 10 metara savladao Stojkovića

18. minut - Gužva u kaznenom prostoru Jang Bojsa nakon kornera Partizana, pokušao je Ožegović ali je izblokiran

16. minut - Pokušao je Jevtović sa 30 metara ali je udarac bio jako neprecizan, dovoljno za aplauz Grobara

12. minut - (1:0) GOOOOOOL! TAVAMBA! - Partizan ima vođstvo koje znači evropsko proleće! Sjajno je Tavamba skočio nakon prekida sa leve strane i smestio tu loptu glavom u mrežu

11. minut - Sjajan prodor Vulićevića po desnoj strani, ali je onda loše centrirao pa je bez problema intervenisao golman Jang Bojsa

4. minut - Grobari sve glasniji, za sada se vodi bitka na sredini terena

1. minut - Počela je utakmica u Humskoj, prvi napad ima Partizan

SASTAVI:

Trener Partizana Miroslav Đukić nije mogao da računa na Zorana Tošića zbog kartona, pa je šansu ukazao Danilu Pantiću pre nego Sejdubi Sumi.

PARTIZAN: Stojković - Vulićević, N.R. Miletić, Mitrović, N.G. Miletić - Everton, Jevtović - Janković, Tavamba, Pantić - Ožegović.

JANG BOJS: Fon Balmos - Mbabu, Nuhu, Vutrih, Benito - Ngamaleu, So, Ebišer, Sulejmani - Asale, Nsame.