28.11.2019 u 03:58
0

LIVERPUL ODOLEO NA ENFILDU: Remi „redsa“ protiv neugodnog Napolija!

Fudbaleri Liverpula uspeli su da ostanu neporaženi na domaćem terenu protiv Napolija (1:1).

Liverpul je gubio u većem delu meča, ali na kraju, golom Dejana Lovrena, uspeo da dođe do vrednog boda.

Oni su sada, kolo pre kraja, prvi na tabeli Grupe E sa 10 bodova, jednim više od Napolija.

Strelac gola za Napolitance bio je Dris Mertens, koji je iskoristio praktično jedinu nepažnju defanzivaca "redsa", došao u solidnu poziciju i matirao Alisona.

Liverpul je napadao tokom prvog poluvremena i na početku drugog, ali lopta nije htela u mrežu.

U nastavku dve dobre prilike propustio je Roberto Firmino, a lošu skok igru gostiju kaznio je Dejan Lovren, koji je nadskočio celu odbranu protivnika i u 65. minutu doneo izjednačenje.

Tim sa Enfilda je mogao lako i do novog gola i pobede, ali je Napoli izdržao sve do poslednjeg sudijskog zvižduka.

U drugom meču Grupe E Salcburg je opravdao očekivanja i pobedio Genk u Belgiji sa 4:1.

Austrijski klub je ponovo bio ubedljiv, posle 6:2 na domaćem terenu u prvom kolu LŠ, i time ostao u trci za nokaut fazu.

Salcburgu je potrebna pobeda nad Liverpulom u narednom kolu kako bi šampiona Evrope potencijalno izbacila iz takmičenja, u zavisnosti od rezultata utakmice Napoli – Genk.

Fudbaleri Ajaksa pobedili su Lil na gostovanju sa 2:0 i došli na korak od nokaut faze.

"Kopljanici" su prvi u Grupi H i imaju 10 bodova, dva više od Valensije i Čelsija.

U poslednjem kolu će na domaćem terenu protiv Valensije biće im potreban bod za siguran prolaz dalje, a možda ni to ukoliko Čelsi "kiksne" protiv Lila.

Prethodno su Čelsi i Valensija na "Mestalji" podelili bodove.

Fudbaleri Lajpciga bili su bolji od Benfike, ali su na domaćem terenu jedva uspeli da dođu do boda.

Meč je završen rezultatom 2:0 iako je tim iz Lisabona imao 0:2 sve do 90. minuta i sudijske nadokande.

Nemački tim je imao 64 odsto poseda lopta, 24 šuta ka golu (naspram 10) i 10 u okvir (naspram 4)…

Ipak, Benfika je iskoristila svoje šanse i greške odbrane Lajpciga i preko Picija i Vinisijusa imala veliku prednost.

Prvo što se desilo je penal u 90. minutu koji je realizovao Forsberg, a onda i pogodak istog igrača u 96. minutu kojeg apsolutno niko nije čuvao.

Igralo se još nekoliko minuta, a promene rezultata nije bilo.

U Grupi G prethodno je Zenit savladao Lion, pa se sada situacija izuzetno zakomplikovala za sve osim za Lajpcig, koji je prošao u nokaut fazu.

BARSELONINO VEČE: Sjajna partija Mesija u pobedi protiv Dortmunda!