14.11.2019 u 21:48
0

SRBIJA – LUKSEMBURG (3:2): Propusti u odbrani umalo koštali Srbiju pobede!

Srbija je sa mnogo muke savladala Luksemburg rezultatom 3:2. Mitrović je rano doneo prednost Srbiji golom u 11. minutu, da bi svoj golgeterski saldo povećao pred sam kraj prvog dela prelepim pogotkom van šesnaesterca. Gosti su uzvratili početkom drugog poluvremena preko Žersona Rodrigeza, ali Radonjić brzo vraća dva gola prednosti. Umesto mirne završnice, gosti ponovo smanjuju preko Turpela ali Srbija održava prednost i pobeđuje.

U drugoj utakmici grupe Portugal je savladao Litvaniju sa ubedljivih 6:0, tako da će se sve odlučivati u poslednjem kolu kada Srbija dočekuje Ukrajinu, dok će Kristijano i družina igrati protiv Luskemburga.

KRAJ UTAKMICE

90+2 – Saša Lukić ulazi u igru umesto Tadića.

90. minut – Igraće se još četiri minuta.

89. minut – Žerson Rodrigez lako vara Mladenovića ali je opasnost otklonjena.

84. minut – Opao je tempo utakmice. Sporadični pokušaji Mitrovića.

79. minut – Đuričić umesto Ljajića. U redovima Luksemburga Sinani ulazi u igru umesto Vensana Tila.

75. minut – GOL! Turpel na iznenađenje svih smanjuje na 3:2. Veliki propusti u odbrani Srbije.

72. minut – Srbija ponovo preuzima inicijativu i dominira u posedu.

68. minut – GOL! Radonjić vraća dva gola prednosti!

63. minut – Nova prilika za Mitrovića. Centarfor Fulama je pokušao glavom.

62. minut – Izmena u oba tima. U redovima Luksemburga Turpel menja Tila, dok u timu Srbije Radonjić ulazi u igru umesto Sergeja.

61. minut – Žerson dugom loptom traži Devila. Ponovo je bilo opasno pred golom Srbije.

57. minut – Gosti su se oslobodili pritiska i počeli da stvaraju šanse.

54. minut – GOL! Žerson Rodrigez prima loptu u srcu šesnaesterca i bez čuvara lako vara Dmitrovića.

49. minut – Ponovo preuzimamo kontrolu na sredini terena.

46. minut – Skenderović ulazi u igru umesto Krisa Filipsa u redovima Luksemburga.

DRUGO POLUVREME

Srbija očekivano vodi protiv Luksemburga rezultatom 2:0. Oba pogotka za "orlove" je postigao Aleksandar Mitrović. Portugal takođe vodi što nije dobro za našu reprezentaciju.

POLUVREME

43. minut – GOL! Mitrović nastavlja da rešeta! Golčina sa nekih 25 metara od gola!

40. minut – Već duže vreme nema prave prilike. "Orlovi" su stali na loptu i polako grade akcije.

38. minut – Vensan Til dobija žuti karton.

35. minut – Odlična prilika za kontru Srbije ali Ljajić pravi grešku.

30. minut – Sjajna lopta Tadića za Ljajića ali Moris brani.

27. minut – Tadić traži Mladenovića dugom loptom.

25. minut – Mitrović traži penal ali sudija Gozubujuk odmahuje rukom.

21. minut – Til pogađa stativu. Najveća prilika za Luksemburg do sada.

19. minut – Milivojević traži Mitrovića koji vraća na ivicu šesnaesterca.

17. minut – Srbija kontroliše posed. Ljajić odlično vara protivnike na sredini terena.

11. minut GOL – Mitrović za 1:0!

8. minut – Dobar napad Srbije, ponovo je bilo opasno pred golom Luksemburga.

3. minut – Orlovi su bolje otvorili. Odlični kontranapadi našeg tima. Tadić diktira tempo.

Srbija i Luksemburg igraju meč kvalifikacija za Evropsko prvenstvo. Utakmica na stadionu Rajko Mitić je veoma značajna za "Orlove" ukoliko planiraju da zadrže priključak u borbi za plasman na prvenstvo.

SASTAVI:

Srbija: Dmitrović – Milenković, Maksimović, Kolarov, Mladenović – Milivojević, Maksimović – Tadić, Milinković-Savić, Ljajić – Mitrović

Luksemburg: Moris – Karlson, Hal, Šanot, Jans – Žerson – Rodrigez, Olivie Til, Kris Filips, Vinsent Til – Moris Devil