03.10.2019 u 16:52
0

(UŽIVO NA HAPPY PORTALU) ASTANA – PARTIZAN (1:2): Sjajna igra i velika pobeda Partizana!

Fudbaleri Partizana savladali su Astanu rezultatom 2:1 u okviru drugog kola takmičenja u Ligi Evrope. Izabranici Save Miloševića su bili bolji rival od prvog do poslednjeg minuta utakmice i zasluženo su osvojili tri boda na gostovanju u Kazahstanu. Prednost "parnom valjku" je doneo Sadik pogotkom u 29. minutu posle velike gužve u kaznenom prostoru Astane. Drugi deo igre obeležila je dominacija Partizana, krunisana sa još jednim pogotkom i mnoštvom šansi za beogradske crno-bele. Posle kolosalnih prilika Sume i Tošića, strelac prvog pogotka Sadik ponovo pogađa za velikih 2:0. Propuštene prilike Partizana došle su na naplatu u 85. minutu, kada je Sigurjonson zatresao Stojkovićevu mrežu ali kazahstanski predstavnik nije imao snage za preokret.

Ovom pobedom Partizan je osvojio nova tri boda u grupi L, u kojoj se od 19 časova igra duel AZ Alkmara i Mančester junajteda.

KRAJ UTAKMICE

90. minut – Tri minuta nadoknade vremena.

89. minut – Lazar Marković je imao samog Natha ali se odlučuje da akciju završi sam i šalje loptu pored gola Astane.

85. minut – GOL! Runar Sigurjonson smanjuje na 2:1.

83. minut – Sada zicer za Natha, Erić ponovo fenomenalno brani.

82. minut – Astana preti preko Šomka. Stojković siguran.

81. minut – Marković proigrava Sadika koji u stopostotnoj prilici pogađa golmana Erića.

80. minut – Brežančić umesto Asana u redovima Partizana.

78. minut – Lazar Marković menja Zorana Tošića.

76. minut – Poništen je pogodak Sadika. Tošić je izveo korner, a na drugoj stativi usamljeni Sadik je sproveo loptu u mrežu, ali je bio u ofsajd poziciji.

75. minut – Urošević još jednom prekida akciju Astane u začetku. Kasno proigrava Sumu.

73. minut – GOL! Sadik pogađa posle asistencije Natha. Velikih 2:0 za Partizan!

71. minut – Pritisak fudbalera Astane. Crno-beli su primorani da se brane. Urošević ponovo odlično reaguje.

68. minut – Sjajni Urošević za sada na levom boku odlično prekida protivničke napade.

66. minut – Šćekić menja sumu u redovima "parnog valjka".

65. minut – Rotariju preti Stojkoviću. Odličan golman crno-belih.

64. minut – Brzo se igra. Nova kontra Partizana ali Suma ne proigrava Sadika na vreme.

63. minut – Nešto opreznija igra domaćina posle niza Partizanovih šansi.

61. minut – Gol za Partizan, vrhunska akcija od Natha do Tošića i pas za Sadika, koji je s peterca poslao loptu u mrežu, ali – ofsajd.

57. minut – Jedan na jedan je bio Zoran Tošić sa golmanom Astane, sjajno ga je uposlio Umar Sadik, ali je iskusni as Partizana pogodio u nogu čuvara mreže! Ovo je već zabrinjavajuće…

55. minut – Projektil Bejsebekova! Sa ivice šesnaesterca, Stojković se nije ni pomerio, pogledom je ispratio loptu, koja je završila pored stative.

54. minut – Kazahstance polako hvata nervoza. Hoće da pomere sve linije napred, ali za sada im ne uspeva, jer nemaju kontrolu situacije na terenu, ne mogu da se "nametnu", što bi rekli treneri.

51. minut – Natho je poslao dubinsku loptu u prostor za Tošića, sjajna ideja, ali nije lopta bila tako tačna, pobegla je do Erića.

47. minut – Sejduba Suma je promao stoodstotnu šansu, sam ispred golmana posle kontre, a uposlio ga je majstorski Zoran Tošić! Nadamo se da crno-beli neće žaliti za ovim promašajem na kraju…

46. minut – Druga izmena u Astani: napadač Murtazajev je ušao u igru umesto Hižničenka.

DRUGO POLUVREME

Odlična taktička igra Partizana koji na poluvremenu vodi protiv Astane golom Umara Sadika. Činilo se da su obe ekipe krenule obazrivo na početku, ali kako je vreme odmicalo crno-beli su igrali sve bolje i to je krunisano u 29. minutu. Korner je izveo Bibras Natho, a posle odbitka najbolje se snašao centarfor Umar Sadik.

POLUVREME

45. minut – Utakmica je produžena jedan minut.

43. minut – Duga lopta na Asana. Novi korner za crno-bele.

40. minut – Igra se otvoreno sa obe strane. Bezebekov i Šomko pokušavaju da stvore višak ali odlična intervencija Partizanove odbrane.

38. minut – Odličan kontranapad Partizana završen je pokušajem Asana.

37. minut – Šomko pokušava iz velike udaljenosti. Lopta prolazi pored stative.

36. minut – Tošić sjajno proigrava Sumu u kaznenom prostoru ali Šimunović dobro reaguje.

35. minut – Astana kreće akciju preko Sigurjonsona.

33. minut – Kombinacija Asana i Uroševića, Rukavina dobro interveniše.

31. minut – Partizan nastavlja pritisak, bekovi Astane za sada nemaju rešenje za Tošića i Asana.

29. minut – GOL! Sadik donosi prednost Partizanu! Lopta se odbila posle kornera koji je izveo Natho, a posle odbitka najbolje se snašao centarfor "parnog valjka"!

27. minut – Bezibekov šutira, Stojković je primoran da interveniše.

26. minut – Postnjikov i Luka Šimunović teško uspevaju da prebace loptu na Partizanovu polovinu.

24. minut – Nastavlja se pritisak Partizana. Veliki problemi za desnog beka Astane, Rukavinu.

21. minut – Urošević sjajno prodire po levoj strani i šutira. Erić krajnjim naporima čuva gol Astane.

20. minut – Šomko traži Kizničenka dugom loptom.

19. minut – Suma i Sadik ponovo stvaraju probleme odbrani Astane. Sumin udarac je izblokiran.

16. minut – Nesporazum Sadika i Sume otvara prostor za napad domaćina.

15. minut – Prinudna izmena u redovima Astane. Postnikov menja Žarka Tomaševića.

14. minut – Rukavina je pokušao da iskreira akciju po desnom boku ali je njegov pokušaj osujećen. Otvara se prostor za kontranapad crno-belih.

12. minut – Natho traži Miletića koji odlaže Tošiću. Njegov udarac je izblokiran.

10. minut – Tomašević se požalio na povredu u redovima Astane.

9. minut – Kontranapad Partizana preko Umara Sadika nema opasnosti po gol Astane.

8. minut – Domaćin pojačava pritisak. Rotariju je ponovo pokušao da zapreti golu Partizana.

5. minut – Tomašević je pokušao da ugrozi gol Stojkovića.

4. minut – Ostojić otklanja opasnost na levoj strani, korner za domaćina.

3. minut – Igrači Astane preskaču sredinu terena i dugim loptama traže Hizničenka i Rotariju.

POČETAK UTAKMICE

"Parni valjak" od 16:50 igra drugo kolo Lige Evrope protiv kazahstanske Astane.

Meč na stadionu Astana arena imaće veliki rezultatski značaj za obe ekipe, pogotovo uzimajući u obzir činjenicu da bi eventualnim porazom Astana možda i potpuno ispala iz borbe za proleće u Evropi.

Treneri Savo Milošević i Roman Hrihorčuk odlučili su se za proverene sastave:

Astana: Erić – Rukavina, Šimunović, Tomašević, Šomko – Bajsebekov, Majevski, Sigurjonson, Petrušik – Hizničenko, Rotariju.

Partizan: Stojković – Miletić, Ostojić, Pavlović, Urošević – Natho, Zdjelar – Tošić, Suma, Asano – Sadik.

Glavni arbitar ovog susreta biće švedski sudija Mohamed Al Hakimi.