SUPERLIGA SRBIJE: Fudbaleri Partizana na svom terenu otvaraju 21. kolo!

 

 

Fudbaleri Partizana utakmicom protiv Mačve na svom terenu otvaraju 21. kolo Superlige, poslednje u prvom delu sezone, dok se dan kasnije na Banovom brdu sastaju Čukarički i jesenji šampion Crvena zvezda.

Partizan želi pobedom u Humskoj da stavi tačku na turbulentnu godinu, odnosno polusezonu, u kojoj je prvi deo završio na trećem mestu, ali i dalje sa ambicijama da u nastavku može drastično da promeni stvari.

Crno-belima stiže rival koga su sva četiri puta dobili do sada (3:1, 3:1, 2:0, 6:1), a imperativ je i peti kako bi bar ostavili istu razliku u odnosu na drugoplasirani Radnički i Zvezdu.

Derbi runde svakako je gostovanje Crvene zvezde četvrtoplasiranom Čukaričkog za pravu "poslasticu" na kraju Superlige ove godine.

Aktuelni šampion na samo dva meča ove sezone ispustio je pobedu u domaćem takmičenju, remijima protiv Partizana i Radničkog, pa Čukarički poslednji ima šansu da pokuša da "skine skalp" timu Vladana Milojevića, koji je ranije vodio baš ekipu sa Banovog brda.

Zanimljiv meč očekuje se i u Kruševcu između Napretka i Radničkog, a pažnju privlače utakmice Spartak - Voždovac i u duelu začelja Zemun - Dinamo Vranje.

Raspored utakmica, večeras: Partizan - Mačva (18 sati). Sutra: Mladost Lučani - Rad (13), Radnik - Bačka (13), Spartak Subotica - Voždovac (13), Zemun - Dinamo Vranje (13), Čukarički - Crvena zvezda (15), Vojvodina - Proleter (15). Nedelja: Napredak - Radnički Niš (19).

Tabela: Crvena zvezda 56 bodova, Radnički 47, Partizan 43, Čukarički 39, Napredak 33, Mladost 32, Proleter 27, Vojvodina 27, Radnik 25, Mačva 21, Voždovac 19, Bačka 18, Spartak 16, Zemun 15, Rad 15, Dinamo 7.

 

 

Izvor: Tanjug
Foto: Twitter/printscreen/@FKPartizanEN

Pratite nas na društvenim mrežama

Preporučene vesti



Podeli novost

HappyTV

Sreda
04:30  Rano jutro
06:45  Dobro jutro Srbijo
11:30  Provodadžija
11:55  Vesti
12:05  Provodadžija
12:55  Vesti
13:05  Novajlije reality
13:55  Vesti
14:10  Serija: Suze moje sestre (R)
15:15  Posle ručka
17:30  Telemaster
18:10  Serija: Suze moje sestre
19:00  Čađava mehana
21:00  Provodadžija
22:00  Sudbine
23:00  Novajlije reality